• Poniedziałek-piątek : 8:00-17:00 / sobota do 12:00
  • kontakt@autowigry.suwalki.pl

Wymiana oleju

Wymiana oleju to podstawowa czynność serwisowa, pozwalająca na zachowanie osiągów silnika i zwiększenie jego trwałości.

W trakcie jazdy samochodem olej ulega zanieczyszczeniu, przez co traci swoje parametry i nie gwarantuje właściwego smarowania silnika. Dlatego należy go regularnie wymieniać.

Okresowość wymiany oleju ustala producent pojazdu, w zależności od właściwości oleju i charakterystyki silnika. Informacje te znajdziemy w książce serwisowej pojazdu. Większość nowoczesnych aut wymaga wymiany oleju po przejechaniu 15 000 – 20 000 km lub po roku. Jest to także uzależnione od pewnych czynników, takich jak zużycie oleju przez silnik i warunki jazdy. W czasie jazdy po mieście (małe odległości, jazda z częstym ruszaniem i zatrzymywaniem auta) i na wysokich obrotach, silnik pracuje w trudnych warunkach. Dlatego też przy jeździe tego typu zaleca się wymianę oleju nawet częściej niż co 15 000 – 20 000 km.

Wobec tempa współczesnego życia szybka wymiana oleju jest dobrym rozwiązaniem dla zarówno zapracowanego kierowcy jak i zapracowanego silnika. Nasi Doradcy pomogą Ci dobrać najlepszy olej dla Twojego samochodu. Możesz go kupić w naszym serwisie lub dostarczyć własny.

Ponadto w ramach bezpłatnej kontroli przed każdą naprawą mechanicy Auto Handel Wigry sprawdzają poziom oleju w Twoim aucie. Jeżeli jest on za niski, ale nie wymaga jeszcze wymiany, zaproponują Ci uzupełnienie.
Wymieniając olej w Auto Handel Wigry nie musisz pamiętać daty usługi. Po roku przypomnimy Ci SMS-em o kolejnej wymianie. W każdej chwili możesz też sprawdzić datę na naklejce zostawionej przy korku oleju w Twoim samochodzie.

Jednym słowem, zrobimy wszystko, aby Twój silnik pracował płynnie i bez zarzutu.

 cennik :

OLEJ SYNTETYCZNY: CASTROL EDGE 5W30- 45zł./litr- wymiana gratis

OLEJ PÓŁSYNTETYCZNY: CASTROL MAGNATEC 10W40- 35 zł./litr- wymiana gratis

WYMIANA OLEJU KLIENTA- OD 50 ZŁ

Wymiana oleju