• Poniedziałek - piątek : 8:00- 17:00
  • kontakt@autowigry.suwalki.pl

Kosmetyka samochodowa

Aby mycie samochodu przyniosło należyty efekt nie wystarczy nam wiadro wody i szczotka. Do przywrócenia naszemu autu blasku potrzebne są odpowiednie narzędzia i środki.

Jak to zrobić ?

To proste: zapraszamy do odwiedzenia

MYJNI AUTOWIGRY przy ul. Nowomiejskiej w Suwałkach.

Na każdym stanowisku znajduje się instrukcja obsługi z opisem programów.

Mycie podstawowe

Po ustawieniu auta w boksie, w taki sposób abyśmy swobodnie mogli podejść do niego z każdej strony, umieszczamy drobne wautomacie.Wyświetli się czas jaki mamy do dyspozycji.. Zaczynamy od programu mycia wstępnego i spłukujemy demineralizowaną wodą pod ciśnieniem całe auto zaczynając od dachu. Warto wypłukać podszybie z liści a nadkola i progi z piachu. Lancę trzymamy w odległości ok. 30 cm od karoserii.

Przechodzimy do mycia ciśnieniowego, wodą filtrowaną z zanieczyszczeń zawierającą środek myjący o pH neutralnym dla lakieru. Woda jest gorąca, co ułatwia działanie środka i rozpuszcza tłuste zabrudzenia. Utrzymujemy odległość 30-50 cm. W przypadku naprawdę ciężkich zabrudzeń,  myjnia posiada oddzielny program na lancę ze szczotką.

Woskowanie i nabłyszczanie

Kolejny program służy do nałożenia cienkiej warstwy wosku wraz z ciepłą zmiękczoną wodą. Wysoka temperatura sprawia, że polimer łatwo przylega do czystego lakieru. Następnie przeprowadzamy nabłyszczanie – wodą demineralizowaną ze środkiem osuszająco–nabłyszczającym, spłukujemy tym całe auto. Utrzymujemy strumień w odległości ok. 30 cm. Jest to ostatni program, po którym właściwie nie trzeba wycierać auta, nie martwiąc się o powstanie plam czy zacieków.

Odkurzanie
Na terenie myjni znajduje się dwustanowiskowy odkurzacz.

Płatność
Do uruchomienia programów należy użyć bilonu w nominałach 1,2,5 zł, bądź karty magnetycznej którą można otrzymać w biurze serwisu Autowigry ul. Pułaskiego 123. W przypadku braku bilonu jest możliwość skorzystania z rozmieniarki która znajduje się na myjni od strony ul. Nowomiejskiej.